Zmień rozmiar czcionki
Obecny czas: 22 Lis 2017, 16:18

Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 3 posty(ów) ]
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak unikać podróbek - czyli na co zwracać uwagę kupując figu
PostWysłany: 16 Lis 2009, 00:22 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board

źródło: ebay.com

Praktyczne porady jak przez niedopatrzenie nie nabyć chłamu.

Temat postu: Re: Jak unikać podróbek - czyli na co zwracać uwagę kupując figu
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:15 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:27
Miejscowość: Opole

Pogadaj na GG

Kolekcja na Tsuki Board
Ano, ano ciekawy, i dość zwięzle napisany artykuł na temat figurek, tylko pochwalić. Szczególnie że ma otwartą strukture, i każdy może coś dopisać od siebie w tym temacie.

Choćby taki fakt, że podrabiane figurki nie tylko, mogą różnić się rodzajem zastosowanego plastiku, czy jakością kolorów, które łatwo zamaskować, właśnie w sposób o jakim choćby wspominała Alicja. Ale również wyglądem, bowiem mogą różnić się choćby dość widocznym detalem nawet na spreparowanych zdjęciach.
Wystarczy choćby spojrzeć na Chii Maid Alice, której różnice co jest orginałem, a co podróbką można wychwycić odrazu, szczególnie jak przyjrzy się zdjęciom dostarczonym od producenta lub w sklepie Hobby Search (choć ostatnio w tym sklepie nie można znaleść śladu po tej figurce). A różni się ona choćby tym, że jedna dłoń jest dość znacznie oddalona od twarzy (podróbka), niż to było w orginale.

Zdjęcia orginału można choćby tu przejrzeć:

http://myfigurecollection.net/picture/12583

Zaś podróbki na wspomnianym przez Alicje forum:

http://forums.zero-type.com/viewtopic.php?f=12&t=1417

Oczywiście nie jest to jedyny wyznacznik, ani reguła jak odróżnić podróbkę, bowiem zbiegiem czasu cwani piraci (nie bójmy się tego słowa), potrafią i te defekty poprawić. W końcu oni też czytają tego typu fora, by choćby zgłębić wiedzę na temat na co zwracają uwagę przyśli klienci, i potrafią poprawić co nie co.
Co w sumie spotkało choćby Kasumi z DOA wydaną swego czasu przez Max Factory (i zwracam się z prośbą do życzliwych mi osób, by jeśli gdzieś namierzą orginał do kupienia dali mi znać bo zalerzy mi na ponownym zakupie tej figurki), a której to właśnie jej orginalności nie jestem do końca pewny w swoich zbiorach, z dwóch wspominanych już tutaj niejednoktrotnie figurek jakie posiadam.

Dla tego też najlepiej zachować jak największą ostrożność robiąc zakupy po za japońskimi sklepami lub po za sprawdzonymi sklepami.
Jak choćby na ebay'u, na którym roi się od podróbek. I jak już Alicja wspomniała gdy nie jesteśmy pewni czy mamy doczynienia z orginałem lub wiemy, że dana figurka jest podrabiana, to najlepiej prosić sprzedawce o lepsze zdjęcia sprzedawanego towaru, i najlepiej zrobione przez niego. Jeśli odmówi lub będzie unikać dostarczenia nam tego typu zdjęć to jest to wyrażny sygnał do tego by sobie odpuścić takiego sprzedawce.
Tym samym, jeśli decydujemy się kupować na ebay'u, coś czego szukamy, to najlepiej u sprawdzonych sprzedawców polecanych przez innych. Jeśli natomiast nie ma szukanych przez nas figurek, u polecanego sprzedawcy, to jeśli nie mamy pewności co do figurki, to najlepiej zasięgnąć opinii innych ludzi lub po prosić kogoś o pomoc w sprawie danego sprzedawcy. Ewentualnie zapytać się czy sprzedawca do którego mamy zaufanie jest w stanie sprowadzić nam poszukiwaną figurkę.
I w sumie to chyba wszystko co chciałbym w tym temacie tutaj przekazać od siebie, a co udało mi się samemu zaobserwować.
Mogę tylko dodać jeszcze jedno, że przez moje dwa lata, które mineły od kiedy zaczełem się na powarznie interesować figurkami. Zauwarzyłem również, że bootlegowcy dość często podrabiają figurki ze znanych serii, i to dość popularnych u klientów, na które jest największy popyt, a tym samym najłatwiej potencjalnego klienta naciąć. Tym samym są to przewarznie figurki łatwe do podrobienia, a tym samym bardzo porządane przez kolekcjonerów. A nawet zdarza się, że wypuszczane są wcześniej, niż oficjalny produkt trafi do sklepu.

Temat postu: Re: Jak unikać podróbek - czyli na co zwracać uwagę kupując figu
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:52 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Kwi 2009, 17:06
Miejscowość: Poznań

Kolekcja na Tsuki Board
Dzięki P-chan za miłe słowa i dodanie sporo własnych uwag!

O tej ręce Chii Maid Alice to nie wiedziałam, ale rzeczywiście po porównaniu zdjęć to od razu rzuca się w oczy :). Ja jeszcze dodam, że podróbka ma inaczej wykończone mankiety - brak na nich ciemnoróżowego paska oddzierającego część różową od jasnoróżowej. Mam nadzieję, że to miejsce, gdzie powinien ten pasek się znajdować dobrze widać w poniższym zdjęciu (podróbki):

Image

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Wyślij nowy tematWyślij odpowiedź Strona 1 z 1   [ 3 posty(ów) ]

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości